Gospić je u subotu, 20. svibnja 2023. godine, bio domaćin posljednjeg 8. i zaostalog susreta 5. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad za dječake rođene 2009. i 2010. godine. Rukometaši trenera Ivana Jelića, iako su već ranije osigurali plasman na Završnicu PH, odličnom su igrom upisali pobjede protiv ekipa RK Umag i RK Poreč, dok u utakmici protiv RK Š.R. Karlovac nisu uspjeli doći do bodova.

Poreč će od 30.5. do 2.6.2023. godine ugostiti Završnicu Prvenstva Hrvatske za dječake U13, a gospićki rukometaši plasirali su se kao 2. na tablici sa 14 pobjeda, 2 neriješena ishoda i 5 poraza, 30 osvojenih bodova i gol razlikom 485:417.

Dvije velike serije uzastopnih pogodaka (7:0 i 5:0) u prvih 14 minuta susreta protiv ekipe Umaga odvela je Gospićane na veliku prednost koja je na kraju prvog poluvremena iznosila visokih +10 (16:6).

U nastavku susreta nastavila se odlična igra domaćina, a visoka rezultatska prednost dala je treneru Jeliću priliku svim igračima dati određenu minutažu koju su dječaci i iskoristili pa su se gotovo svi igrači upisali u listu strijelaca. Utakmica je završila rezultatom 29:14.

Prvih 10 minuta susreta protiv RK Poreč obje su momčadi igrale čvrsto, kvalitetno i motivirano. Nakon spomenute minute Gospićani su napravili 3:0 seriju koju su do isteka 20. minute ponovili još dva puta i na poluvrijeme otišli pri vodstvu 14:8.

Na otvaranju drugog poluvremena Gospićani su napravili 7:0 seriju koju Istrijani nisu uspjeli sustići. Ekipa Gospića upisala je pobjedu rezultatom 23:13.

Zaostalu utakmicu 5. kola protiv Karlovca gospićka je momčad otvorila u izmijenjenom sastavu i vrlo nesigurno. Karlovčani su serijom od 6 uzastopnih pogodaka stvorili razultatsku prednost koju ekipa trenera Jelića do isteka 20. minute nije uspjela sustići. Na predah se otišlo s rezultatom 8:11.

Iako su Gospićani igrali borbeno, Karlovčani su i u drugom poluvremenu bili bolji te je utakmica završila njihovom pobjedom rezultatom 21:15.

RK GOSPIĆ – RK UMAG 29:14 (16:6) – Maras (7), Duić (5), Sertić (4), Stručić (3), Župan (2), Tomašić (2), Nikšić (2), Tomljenović (2), Brozičević (1), Tonković Javorina (1)

RK POREČ – RK GOSPIĆ 13:23 (8:14) – Maras (7), Tonković Javorina (5), Sertić (5), Duić (3), Stručić (2), Tomašić (1)

RK GOSPIĆ – RK Š.R. KARLOVAC 15:21 (8:11) – Sertić (4), Tonković Javorina (2), Duić (2), Maras (2), Stručić (2), Tomašić (1), Nikšić (1), Mandić (1)