Utakmice 12. i 19. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije protiv vršnjaka RK Kastav i  RK Senj igrači trenera Ivana Jelića odigrali su u subotu, 25. ožujka 2023. godine, u Centru Zamet u Rijeci. Dvjema visokim pobjedama i gol razlikom od ukupno +49  smjestili su se na 1. mjesto ukupnog poretka s 11 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom i 2 poraza, te 23 osvojena boda i gol razlikom 338:187.

Protiv vršnjaka iz Kastava mladi Gospićani su utakmicu otvorili serijom 5:0. Kroz prvih 20 minuta Kastavci su postigli tek 4 pogotka dok su rukometaši Gospića nizom serija uzastopnih pogodaka čak 21.

Drugo je poluvrijeme donijelo nešto čvršću igru protivnika ali je visoka gol razlika s poluvremena i odlična igra Gospićana ostala nedostižna pa je utakmica završila rezultatom 37:10.

Županijski derbi protiv Senjana donio je još jednu odličnu predstavu igrača trenera Jelića. Početna serija 3:0 Gospićanima je dala startnu prednost koju su do kraja prvog poluvremena čvrstom i odlučnom igrom povećali na +12 i na predah otišli s rezultatom 23:11.

Tempo čestih postizanja pogodaka nastavio se i u nastavku susreta, a posebno su se istaknuli Mateo Tonković Javorina s 19 i Ivano Stručić s 10 golova. Rezultat 42:20 na kraju susreta donio je u dvije utakmice ukupnu gol razliku od nestvarnih +49 za Gospićane.

RK KASTAV – RK GOSPIĆ 10:37 (4:21) – Tonković Javorina (12), Stručić (9), Duić (5), Tomljenović (3), Župan (3), Pajtl (3), Mandić (2)

EK SENJ – RK GOSPIĆ 20:42 (11:23) – Tonković Javorina (19), Stručić (10), Duić (7), Župan (4), Pajtl (1), Mandić (1)