Djevojčice U11 i U12 putovale su u nedjelju, 26. ožujka 2023. godine, u Rijeku gdje su u Centru Zamet odigrale susrete 8. i 15. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije protiv RK Pećine i ŽRK Senia, odnosno 1. i 9. kola protiv ŽRK Murvica i RK Omišalj.

Najmlađe rukometašice u ligaškim kategorijama upisale su dvije pobjede i time nastavile svoj stopostotni niz od 8 pobjeda u 8 utakmica. Sa 16 osvojenih bodova djevojčice U11 nalaze se na 1. mjestu ukupnog poretka s gol razlikom 130:33.

Početnu prednost rukometašica Pećina (3:2) igračice Gospića sustigle su nakon 7. minute serijom 5:0 i na poluvrijeme otišle rezultatom 8:5. Nastavak utakmice donio je nastavak čvrste igre. Unatoč tek tri postignuta pogotka i nerealizaciji dva kaznena udarca male Gospićanke upisale su pobjedu rezultatom 11:9.

Utakmica protiv Senjkinja bila je u znaku Gospićkih djevojčica. Prvih 15 minuta obilježila je serija Ličanki 6:0 dok su protivnice od prilika upisale tek jedan nerealizirani kazneni udarac. U drugom dijelu susreta nastavila se odlična igra rukometašica Gospića koje su odnijele još jednu zasluženu pobjedu s visokih 10 pogodaka prednosti (14:4).

RK PEĆINE – RK GOSPIĆ 9:11 (5:8) – Vukelić (5), Svetić-Balenović (2), Došen (2), Brkljačić (2)

RK GOSPIĆ – ŽRK SENIA 14:4 (6:0) – Vukelić (6), Došen (4), Hećimović (1), Bule (1), Brkljačić (1), Marković (1)

Rukometašice trenerice Antonije Matić uspješno su svladale igračice Murvice dok su vršnjakinje iz Omišlja odigrale bolju utakmicu i donijele djevojčicama U12 poraz. Gospićanke zauzimaju 3. mjesto sa 6 pobjeda i 5 poraza te ukupno 12 osvojenih bodova.

Prvih 20 minuta susreta protiv Murvice iz Crikvenice Gospićanke su otvorile serijom 7:0, te s još dva postignuta gola na predah otišle s rezultatom 9:2. Nastavak utakmice ostao je u znaku igračica Gospića koje su upisale pobjedu s visokih +12 i rezultatom 17:5.

Igračice Omišlja otvorile su drugu utakmicu serijom 3:0 i tako stvorile početnu prednost koju Gospićanke unatoč odlučnosti i borbenosti do kraja poluvremena nisu uspjele dostići (9:6). U drugom poluvrmenu, nakon 27. minute Omišaljke su napravile 4:0 seriju i time otišle na prednost od 7 pogodaka koju su male Ličanke do kraja susreta uspjele smanjiti i ostvariti poraz rezultatom 12:17.

RK GOSPIĆ – ŽRK MURVICA 17:5 (9:2) – Luketić (6), Vukelić (5), Mesić (2), Župan (1), Andrijević (1), Šubarić (1), Blažević (1)

RK GOSPIĆ – RK OMIŠALJ 12:17 (6:9) – Halapa (3), Luketić (3), Mesić (2), Došen (1), Andrijević (1), Blažević (1), Nikšić (1)