Na dalek put u Pulu na utakmice 5. Kruga 1.HRLDA zapad rukometaši Gospića su krenuli u nedjelju, 24. studenog 2019. godine već u 5,30 sati ujutro u gotovo najjačem sastavu. Iz najboljih sedam nedostajali su veoma bitni Marin Suknaić i Ivano Tonković, no u ekipu su uskočili dječaci 2008. godišta Luka Borovac, Andrej Stilinović i Mateo Jergović koji su produžili klupu Gospićana kako bi dobili na rotaciji i pokušali doći do maksimalnog učinka.

Igrači su svojom odlučnošću i agresivnim pristupom pogotovo u napadu uspjeli ostvariti 3 pobjede i u Gospić se vratiti sa stopostotnim učinkom.

RK ARENA-PULA – RK GOSPIĆ 17:25 (9:15)

Obrambeni ulazak u utakmicu nije bio na nivou. Raspoloženi Krajcar unosio je svojom individualnom kvalitetom veliku nervozu kod Gospićana, te držao svoju ekipu u egalu do 11. minute utakmice (7:6). U drugom dijelu prvog poluvremena igrači Gospića uspijevaju napadački potvrditi nekoliko odličnih obrambenih reakcija i najprije 2:0, pa zatim i 5:0 serijom se do poluvremena odvojiti na +6. U nastavku su im se ruke i noge još više opustile te su u završnih 7 minuta utakmice ušli s +10 (24:14) i rotacijom igrača svima dali priliku. Ivan Jergović i Hečimović s po 6, Čačić s 5 i Orešković s 3 pogotka bili su najefikasniji.

MRK ARBA – RK GOSPIĆ 14:20 (6:12)

Nakon jedne utakmice pauze čekao ih je veoma teški dvoboj protiv prijatelja s Raba. Očekivali su tešku utakmicu i dobili su ju iako su tijekom svih 40 minuta bili u blagoj rezultatskoj i igračkoj prednosti.

Odličan ulazak u utakmicu i prednost od 4:1 na krilima Ivana Jergovića, Hečimovića i Rukavine donijelo im je mirnoću u minutama koje su slijedile. Održavali su 2 do 3 pogotka prednosti do 15. minute utakmice, kada uz pomoć golmana Borovca serijom 3:0 odlaze na visokih 12:6. Uspjeli su odoljeti svim pokušajima protivnika da utakmica uđe u rezultatsku neizvjesnost i ostvariti veoma vrijednu pobjedu. Najefikasniji su bili Ivan Jergović s 9, Rukavna s 5 i Hečimović s 4 pogotka.

RK GOSPIĆ – RK VERUDA 21:16 (14:7)

Još jedan siguran ulazak, ovoga puta momčadi s dosta rotacija, u utakmicu i vodstvo 5:1 riješilo je pobjednika u prvim minutama. Puno rotacija i davanja prilika igračima koji su to zalaganjem na treninzima zaslužili razbio je ritam utakmice no pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Svoje minute u 2 godine starijoj konkurenciji odlično je iskoristio Mateo Jergović koji je postigao 6 pogodaka, dok su Hečimović, Balen i Čačić dodali po 3, Bukovac 2, a Ivan jergović, Stilinović, Mahmutović i Rukavina po 1 pogodak.