Prošli vikend su putovali i svoje utakmice odigrali mlađi kadeti, dječaci „B“, minići i superminići.

Mlađi kadeti Rukometnog kluba „Gospić“ su u subotu, 27. siječnja 2018., u Rijeci snage odmjerili sa Zametom i Čavlima, te ostvarili pobjedu i poraz.

Nakon zimske pauze ligaške obveze krenule su i mlađim kadetima koji su nakon napornih treninga, bez Mihelića i Kosanovića (odlazak u RK Trsat) i unatoč brojnim izostancima (Rupčić, Quni, Kosović, Šikić, Kovačević, Marijić, Jurišić, Drakulić, Kolačević, Mufić) u utakmicama lige Primorsko – goranske županije pokazali vrlo dobru, rastrčanu i agresivnu igru.

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 22:17 (12:8) – hrabro su se Gospićani suprotstavili Zamećanima, jednoj od dvije najjače ekipe lige i do posljednje 4 minute bili u šansi za pozitivan rezultat. Dvije nespretne reakcije u napadu protivnik je kaznio kontrama i ostvario pobjedu 22:17. Tomislav Milković postigao je 4, dok su Lovro Matjašec i Bruno Vukelić dodali po 3 pogotka.

RK GOSPIĆ – RK ČAVLE 20:7 (9:2) – nastavili su s agresivnom obranom koju su uvježbavali na treninzima, te postigli nekoliko laganih golova iz polukontre i kontre kojima su se odvojili već u prvom poluvremenu. Sličnim ritmom i uz uvježbavanje novih kretnji u napadu došli su do konačne pobjede od 13 pogodaka razlike. Matej Suknaić sa 6, Tomislav Milković s 4 i Josip Starčević s 3 pogotka bili su najefikasniji u redovima Rukometnog kluba „Gospić“.

U nedjelju, 28. siječnja 2018. godine, se u Crikvenici u organizaciji Primorske škole rukometa održao 13. karnevalski turnir u malom rukometu. RK „Gospić“ je sudjelovao s 11 ekipa i više od 80 sudionika, te se ponovno mogu pohvaliti velikim uspjesima koji su rezultirali brojnim nagradama u svi kategorijama.

Dječaci 2007. godišta su bez poraza osvojili 1. mjesto u finalu pobijedivši domaćina Primorsku školu rukometa, a Fran Juraj Rukavina je proglašen najboljim golmanom turnira.

U konkurenciji dječaka 2008. godišta su također osvojili 1. mjesto, a u finalu ih je čekao Senj. Novom pobjedom dječaci su zaokružili još jedan savršeni učinak bez poraza. Nagradu za najboljeg igrača turnira zaslužio je Ivan Borovac.

Dječaci 2009. godišta su na ovom turniru poraženi prvi puta u cijeloj sezoni. Poraz je došao u polufinalu od ekipe Karlovca, no pobjedom u utakmici za 3. mjesto osvajaju broncu.

Veoma uspješne su bile i djevojčice koje su u obje konkurencije osvojile medalju.

U kategoriji 2008. godišta osvojena je vrijedna bronca, dok je u 2009. godištu porazom u finalu od Karlovca osvojeno drugo mjesto. Lucija Erega proglašena je najboljom golmanicom turnira.

Dječaci “B” su sudjelovali na veoma jakom dvodnevnom međunarodnom turniru Karlović i Kauzlarić.

Dječaci su otputovali u Rijeku i sudjelovali na 26. memorijalnom turniru Karlović i Kauzlarić u organizaciji RK Trsat. Na turniru je sudjelovalo 16 ekipa iz Mađarske, Slovenije i Hrvatske, koje su ponudile puno veoma jakih utakmica. Nakon što su igrači Rukometnog kluba „Gospić“ u grupi snage odmjerili s puno jačim protivnicima, u razigravanju su igrali s ekipama koje su uz opušteniju igru uspjeli pobijediti.

U subotu su se igrale grupne utakmice, a Gospićani su bili smješteni u grupu D zajedno s RK Rude (Samobor), RK Karlovac i RK Marina Kaštela. Rude i Karlovac su se pokazale kao prejake, a u konačnici su zauzele 3. i 5. mjesto, dok su s fizički gotovo duplo jačim protivnicima iz Kaštele bili bliže pobjedi, ali je utakmica ipak završila neodlučenim ishodom, te su zauzeli 3. mjesto.

U nedjelju su se odigravale utakmice razigravanja,a  za ulazak u razigravanje od 9.-12. mjesta ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv ekipe Zameta (17:7), a zatim je stigla i 11:4 pobjeda protiv ekipe Ormoža (Slo) kojom su osigurali utakmicu za 9. mjesto. RK Poreč se pokazao kao u tom trenutku jača ekipa. Umor je kod učinio svoje, te su nakon minimalnog zaostatka na poluvremenu (6:7), u nastavku pali i porazom 18:8 osvojili 10. mjesto.