U srijedu, 9.11.2016. godine, je na rasporedu bilo 1. kolo kupa Hrvatske. Hospićki rukometaši su gostovali u Ogulinu protiv istoimenog protivnika budući je pravilo da je domaćin klub nižega ranga ligaškog natjecanja, te unatoč određenim ozljedama i izostancima ostvarili pobjedu rezultatom 29:21 (9:11). Prvo poluvrijeme je bilo veoma zanimljivo, no unatoč „napaljenim“ gledateljima na tribinama i igračima na parketu, mnoštvu nerealiziranih zicera i mnogobrojnim isključenjima, uspijevaju zadržati minimalan zaostatak (9:11). Napeta atmosfera im je u drugom dijelu bila samo motiv više te su naši rukometaši pokazali onu igru koja ih je krasila u pripremnim utakmicama i u prva dva ligaška kola. Odličnih 20 minuta u obrani i napadu u kojima su se istakli Čović i Stipetić u napadu, te golman Kolačević dovelo ih je i do prednosti od 10 pogodaka razlike.
Najefikasniji su bili Marin Čović s 9, David Stipetić s 8 i Mate Pavelić sa 6 pogodaka. Potezi utakmice pripali su našem golmanu Martinu Kolačeviću (15-ak obrana) koji je domaćinu veoma efektno obranio 3 uzastopna zicera nakon odbijenih lopti-)

U drugom kolu kupa igrači Gospića gostuju u Senju.