Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ su u prvoj utakmici nastavka prvenstva pokazali određeni napredak i odmah nagrađeni pozitivnim rezultatom.

U Gospić je u 10. kolu (subota 17.2.2018.), prvom kolu proljetnog dijela prvenstva, došla drugoplasirana ekipa Trsata koja je trebala pokazati što se i kako radilo tijekom prvenstvene stanke. Gosti su u Gospiću bili desetkovani za nekoliko igrača, no i domaća ekipa je ostala uskraćena za Radakovića, Bašića, Jelića, Starčevića, Milinkovića, Brkljačića, Stipetića i Sabljaka.

U utakmicu su domaćini ušli mlako i bez potrebnog natjecateljskog naboja. Obrana je vizualno izgledala dobra, ali nisu radili prekide te su gosti iz polufaula uspijevali prosljeđivati loptu. U napadu je nedostajalo odlučnosti, a igrači Trsata su na tri nerealizirana šuta Gospićana odgovorili serijom 3:0. Prvi pogodak Brajkovića u 6. minuti dao je domaćim rukometašima elana i ubrzo pogotcima Čovića smanjuju zaostatak na -1 (5:6). Nes(p)retnim isključenjem Blaškovića pri igraču više omogućili su protivniku da poveća prednost na 5 pogodaka razlike (5:10). Nakon povratka isključenog Blaškovića uspijevaju rukometaši Gospića stisnuti svoje redove i pokazati da su u situaciji 6 na 6 bolji i kvalitetniji protivnik. Obrana je izgledala vrlo dobro i omogućila ih seriju 5:1 i povratak na samo jedan pogodak zaostatka (10:11). Svojim drugim pogotkom na utakmici istakao se i mlađi kadet Matej Suknaić, a solo akcijom i realizacijom u posljednjim sekundama prvog poluvremena popratio ga je Mate Pavelić čime smo zadržali zaostatak na jednom pogotku (13:14).

Treća “crna rupa” došla je početkom drugog dijela kada Trsat novom 3:0 serijom povećava svoje vodstvo. Nakon pogotka Abramovića za vodstvo gostiju 17:13 u 37. minuti, domaća obrana ubacuje u još višu brzinu, probudio se i golman Kolačević koji je svojim obranama bio velika podrška cijeloj ekipi, a sve to je donijelo seriju 6:1 i dolazak do prvog vodstva na utakmici (19:18). Uz agresivnu i ekipnu obranu koja je protivnika prisilila na nekoliko nerezonskih šuteva s vanjskih pozicija istakao se u posljednjih 20 minuta utakmice s 4 osvojene lopte i petnaestogodišnji Filip Dizdar. Pavelić dvama pogotcima povećava na 21:19, a Dizdar s krilne pozicije prvim pogotkom u seniorskoj konkurenciji podiže publiku na noge i 3 minute prije kraja Gospićani vode 22:19. U završnici su gosti uspjeli smanjiti na 22:21, a pobjeda i dva boda sasvim zasluženo ostaju u Gospiću.

Uz pohvale cijeloj ekipi na zajedništvu i borbenosti moramo istaknuti Pavelića sa 8 i Čovića sa 7 pogodaka, a s 14 obrana raspoložen je bio i golman Kolačević.

Posebno moramo spomenuti mlade petnaestogodišnjake Suknaića i Dizdara koji su treniranjem zaslužili da ih se u vatru gurne odmah i to u najbitnijim trenucima, a oni su to povjerenje izuzetno požrtvovnom igrom u cijelosti opravdali. Uz njih dvojicu par minuta je na golu dobio i Biškupić, a tu je još nekolicina dečki koji će, nastave li s napornim radom, dobiti svoje prilike.

Dugogodišnji rad s mlađim uzrastima ove godine Rukometni klub „Gospić“ polako počinje “naplaćivati”, a on bi, što se seniorske ekipe tiče, svake sljedeće godine trebao biti sve vidljiviji.