Rezultati prve tri utakmice 5.kola
KANIŠKA 2:0 GRADINA (17:7,17:14)
BK PLACA1:2 SUSJEDI (13:17,17:5,13:17)
HVIDR-a 0:2 BRIONI (7:17,11:17)

U derbi utakmici do ovog kola dvije neporažene ekipe Kaniška je sa uvjerljivih 2-0 (17:7,17:14) nadigrala Gradinu i zasjela na vrh tablice sa maksimalnim brojem bodova.
Početak dvoboja nije dao naslutiti ovakav ishod,Gradina je povela 6:0,a onda su “dečki iz ulice” ubacili u višu brzinu i efektno odigrali ostatak prvog seta ne dozvolivši Bilajčanima bilo kakvu šansu za povratak.
Drugi set Kaniška je stalno održavala prednost i na kraju zasluženo došla do trijumfa vrijednog prvog mjesta na ljestvici.
Najveće iznenađenje dosadašnjeg natjecanja priredili su SUSJEDI pobjedivši favoriziranu ekipu BK PLACA u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici napravili su SUSJEDI pravi podvig i upisali prve bodove na svoj konto,a ekipi BK PLACA ostaje da u sljedećim kolima pronađu pravu formu koja bi ih vratila tamo gdje po imenima realno i pripadaju,na sam vrh zimske lige.
Treću utakmicu odigrali su HVIDR-a i BRIONI,ekipa BRIONA se lako obračunala sa HVIDROM pobjedivši ih 2:0 (17:7,17:11) te tako nakon poraza u prošlom kolu vratila se na pobjedničke staze,dok je ovim porazom HVIDR-a vjerovatno izgubila sve šanse da se dokopa tako željenog doigravanja.