Program za djecu i posebne autobusne linije za Advent u Gospiću

0

U toplom šatoru Parka Kolakovac na ovogodišnjem Adventu u Gospiću održavat će se radionice za djecu. Tako će djeca Gospića i okolice imati priliku izraditi novogodišnju čestitku svijetu i poslati svoju poruku na čak 10 m dugoj čestitki. Osim izrade čestitke mališani će izrađivati božićni nakit, okušati se u starim zanatima i veseliti se s Djedom Božićnjakom.

 

PROGRAM RADIONICA ZA DJECU
TEMA VRIJEME
12/17/2016 Božićni film 17:00 Tjedan radionca izrade božićnih nakita, poklona, izrada novogodišnje čestitke
12/18/2016 Božićna priča 17:00
12/19/2016 Izrada nakita 17:00
12/20/2016 Božićna priča 17:00
12/21/2016 Izrada nakita/izrada čestitke 17:00
12/22/2016 Djed Božićnjak/izrada nakita/izrada čestitke 17:00
12/23/2016 Izrada čestitke 17:00
12/24/2016 Božićni film 17:00
12/25/2016 Tjedan učenja starih zanata kroz igru, izrada novogodišnje čestitke
12/26/2016 Izrada novogodišnje čestitke 17:00
12/27/2016 Izrada novogodišnje čestitke 17:00
12/28/2016 Izrada novogodišnje čestitke starinskim tehnikama 17:00
12/29/2016 Lončarstvo 17:00
12/30/2016 Izrada novogodišnje čestitke 17:00
12/31/2016 Novogodišnji program uz igru i zabavu 17:00

 

U organizaciji Grada Gospića povodom blagdanskog zabavnog programa „Advent u Gospiću“ koji će trajati u razdoblju od 17.prosinca do 31.prosinca 2016. za posjetitelje organiziran je besplatan prijevoz autobusom na relaciji Korenica-Perušić-Lički Osik-Gospić. Besplatan prijevoz biti će omogućen prema dolje navedenim datumima i rasporedu vožnje:

17.12.;19.12.;21.12.;26.12.;27.12.

  • Korenica 17:45
  • Lički Osik 18:35
  • Perušić 18:50
  • Povratak 23:00

Ostale adventske vijesti…

Sestre Husar i Alen Hržica koncert „Kamenita vrata“ donose u Gospić !

Nakon spektakularnog koncerta duhovne glazbe koji je održan u Zagrebu sestre Husar, Marija Husar Rimac i Ivana Husar Mlinac, Alan Hržica otvorit će adventski program u Gospiću. Koncert „Kamenita vrata“ koji je krajem rujna okupio preko 5000 mladih željnih popularne duhovne glazbe.

Zvijezde hrvatske glazbene scene tako će ove subote u Parku Kolakovac s početkom u 20 sati izvest najpopularnije duhovne pjesme glazbene scene kao i one s Porinom nagrađenog albuma „Kamenita vrata live“.

U organizaciji Grada Gospića blagdansko zabavni programa „Advent u Gospiću“ trajat će u razdoblju od 17.prosinca do 31.prosinca 2016.

Uz svakodnevni program Grad Gospić mislio je i na najmlađe koji će imati edukacijske radionice, izradu Božićnog nakita, učenje starih zanata i običaja, vožnja kočijom, druženje i slikanje s Djedom Božićnjakom dok će roditelji, bake i djedovi uživati uz gastro ponudu i prigodnoj prodaji.

Organiziran je i poseban prijevoz za posjetitelje iz okolice. Sve informacije za prijevoz na relaciji Korenica – Perušić – Lički Osik – Gospić objavljivat će se na službenim stranicama Grada i turističke zajednice.

Program:

  • 17.12. Koncert duhovne glazbe (Hržica, sestre Husar), 20:00 sati
  • 18.12. “Ususret Božiću i pirnim običajima Like” – izvodi FA “Dr. Ante Starčević” Gospić, 19:00 sati
  • 19.12. Kazališna predstava “Muškarci su s Marsa Žene su s Venere” (PUO Dr.Ante Starčević) u izvedbi kazališta Kerempuh Zagreb, 20:00 sati
  • 20.12. Lanterne/Prskalice za djecu, 19:00 sati
  • 21.12. Peđa Bajović – STAND UP komičar, 20:00 sati
  • HKUD Široka Kula 19:00 sati
  • 22.12. Djed Božićnjak, 17:00 sati
  • Adventski koncert Tamburaškog orkestra Pučkog otvorenog učilišta “Dr. Ante Starčević” Gospić, 20:00 sati
  • 23.12. “Gospić Big band”, 20:00 sati
  • Lički Osik Kud na Ličkom Osiku (Trg hrvatskih žrtava Široke Kule), 18:00 sati
  • 26.12. TS Mirakul, 20:00 sati
  • 27.12. Harmony band, 20:00 sati
  • 28.12. Adventski koncert Puhačkog orkestra Grada Gospića, 20:00 sati
  • Zimski malonogometni turnir (GŠ dvorana), 18:00 sati
  • 29.12. FS Velebit Donje Pazarište, 19:00 sati
  •             DJ, 20:00 sati
  • 30.12. “Pjesme i plesovi Like” izvodi FA “Dr. Ante Starčević” Gospić, 19:00 sati
  • 31.12. Novogodišnji program (Tajno ime, vatromet)

Gs Press

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here