Odigrano je posljednje, 18. kolo, III HRL u sezoni 2015./2016. u kojem su rukometaši Gospića ugostili ekipu Kanfanar-Marića i ostvarili pobjedu rezultatom 29:22 (14:10). Nakon lošeg ulaska u utakmicu i zaostatka od 4 gola (1:5) mijenja se detalj u obrani koji domaćina ubrzo dovodi do priključka i prelaska u vodstvo. Obrana je proradila, bila čvršća, a vrlo dobrom tranzicijom u napad postižu se brojni “lagani” golovi, te se serijom 13:5 odlazi na odmor (14:10). Drugo poluvrijeme smo mogli vidjeti jednak ritam utakmice što dovodi do pobjede naših rukometaša rezultatom 29:22. Velike pohvale cijeloj ekipi koja je pokazala veoma čvrstu i pametnu igru, a najefikasniji su bili Ivan Jelić sa 8, David Stipetić sa 6 i Nikola Milinković s 4 pogotka, dok je golman Martin Kolačević ostvario učinak od 15 obrana, a posebno je oduševio sve prisutne pogotkom s gola na gol u posljednjim minutama utakmice.

Kako iduće sezone dolazi do reorganizacije svih liga pri Hrvatskom rukometnom savezu, vodstvo kluba se nada da je ekipa ovom pobjedom osigurala svoje mjesto u 2. HRL zapad u sezoni 2016./2017.  Ubavjest HRS-a se čeka s velikim nestrpljenjem.