Subota, 14.10.2017. godine, bila je veoma aktivna za rukometaše Gospića. Svoje utakmice su igrali dječaci „A“, mlađi kadeti i seniori.

Počela je liga Primorsko-goranske županije i za mlađe kadete Gospića. Na put u Rijeku krenuli su u najjačem sastavu kako bi se pokušali dodatno uigrati na utakmice 1.HMKRL zapad i u tom naumu su uspjeli. Uz pobjede protiv RK Kvarner Kostrena i RK Trsat I najviše raduje pristup i način na koji su dečki došli do pobjeda. Agresivna i veoma motivirana igra cijele ekipe u obje utakmice davala je potrebnu sigurnost koja se pretočila u dvije pobjede.

RK GOSPIĆ – RK KVARNER KOSTRENA 28:15 (13:8) – nešto suzdržanije uvodne minute brzo su bile iza rukometaša Gospića. Na krilima agresivnije obrane i brze tranzicije ubrzo prelaze u vodstvo (4:3) koje se do kraja utakmice samo povećavalo do konačnih +13. Svi igrači su dobili svoju priliku, a najefikasniji su bili Matej Suknaić s 9, Tomislav Mihelić s 5 i Mihael Kosanović s 4 pogotka.

RK GOSPIĆ – RK TRSAT I 29:23 (16:10) – iako se RK Trsat u ligi natječe s dvije podjednake ekipe, ova utakmica je bila zanimljiva kako bi do u detalje vidjeli nivo uigranosti mlade ekipe Gospića. Čvrsta i pokretljiva obrana rezultirala je brojnim polukontrama koje su sigurno realizirali, a raduje i napredak u igri na postavljenu obranu. Vodstvo 7:3 do poluvremena su podigli na 16:10, da bi u drugom poluvremenu došli i na +9 (23:14, 25:16, 27:18). Najviše pogodaka postigli su Tomislav Mihelić (8), Stjepan Mufić (7) i Matej Suknaić (3).

Nadamo se da je ekipe Gospića ovim pobjedama uzela zamah za sljedeći vikend kada u Gospiću u sklopu 1.HMKRL zapad dočekuje RK Buje i RK Umag.

U Poreču je odigran 2. krug 1.HRLDA u kojem je naša ekipa dječaka „A“ snage trebala odmjeriti s ekipama Rovinja i Poreča.

Na žalost u subotu, 14.10.2017., na put nisu otišli u najjačem sastavu budući su se u noći s petka na subotu razbolili Luka Maras i Josip Klobučar, dva izuzetno važna igrača naše ekipe, a dan ranije su put otkazali također veoma bitni Ivan Dasović (školske obveze) i Antonio Pavičić (bolest).

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ – utakmica se nije odigrala jer ekipa Rovinja nije došla zbog smrtnog slučaja trenera. Ne zna se kako će se utakmica registrirati, te se za informaciju čeka glasnik.

RK GOSPIĆ – RK POREČ 15:18 (10:11) – odličan ulazak u utakmicu i vodstvo 3:0 brzo su igrači Gospića prosuli i dopustili protivnicima da izjednače. Većinu prvih 20 minuta utakmice su proveli u vodstvu od 1 ili 2 pogotka, da bi u samoj završnici dopustili preokret i na odmor otišli  s jednim pogotkom zaostatka (10:11). Početkom drugog dijela protivnik odlazi na +3 (10:13) i zadržava prednost do kraja utakmice. Mnoštvo nerealiziranih prilika s krilnih pozicija, prečke, stative i izostanak navedenih igrača odveo je dečke Gospića u poraz, no slijedi im revanš. Luka Delišimunović sa 8 i Nikola Kovačević s 4 pogotka bili su napadački najraspoloženiji igrači.

U 2. kolu II HRL zapad seniori RK „Gospić“ su na domaćem terenu ugostili ekipu Senja i pred oko 250 gledatelja pokazali dva različita lica.

Ozljede su “poharale” ekipu, pa tako u sastavu nije bilo Tomislava Sabljaka, dok je na klupi bio ozlijeđeni Marin Čović. Par minuta dobili su rekovalescenti Ivan Blašković i Ivan Sabljak, dok se u samom početku utakmice ozlijedio i Marko Šimić. U sastavu nije bilo Marka Brkljačića (privatne obveze), dok se ekipi zbog poslovnih obveza u 15. minuti utakmice priključio Igor Radaković.

Unatoč svim navedenim nedaćama uspjeli su se othrvati početnoj nesigurnosti i zaostatku 1:3, te doći do vodstva 4:3. Malo po malo na krilima raspoloženog Kolačevića na golu, te golovima Jelića, Brajkovića i Pavelića u završnici prvog poluvremena povećavaju vodstvo na 15:10, no protivnici pogotcima Katulića u 29. minuti i Sukurice sa zvukom sirene smanjuju na 15:12.

U drugo poluvrijeme se ulazi u istom ritmu, održavaju vodstvo od 3 do 4 pogotka prednosti (17:13, 18:14, 19:15, 20:16, 21:17, 22:18). U 44. minuti utakmice dolazi do, za utakmicu, ključnih događaja. Gospićani ne uspijevaju realizirati napad, ekipa Senja polukontrom pokušava do brzog pogotka, no Udiljak presjeca loptu, dodaje Paveliću koji sa 6 metara pogađa prečku, novi pokušaj Senja za polukontrom izazvao je izravni crveni karton Antića koji je s boka startao na Krajcara (iz prekršaja postiže pogodak). Uspjeli su igrači Gospića pogotcima Brajkovića i Radakovića prebroditi trenutke s igračem manje i do 50. minute utakmice zadržati prednost od 2 pogotka razlike (24:22, 26:24). U posljednjih 10 minuta uslijedio je neobjašnjiv pad ekipe koju ekipa Senja iskorištava i radi seriju 10:3, te dolazi do prva 2 boda u ovoj sezoni. Najefikasniji su u redovima Gospića bili Ivan Jelić s 9, Ivan Brajković sa 6 i Mate Pavelić s 5 pogodaka, dok je na golu s 15-ak obrana bio Martin Kolačević.

Pad ekipe u posljednjim trenucima utakmica 1. i 2. kola u Rijeci protiv Trsata i sada u Gospiću protiv Senja koštao ih je možda i 4 boda, te stopostonog učinka na početku sezone. Na treneru i igračima je da nastave s treninzima na najbolji mogući način, a rezultati će doći.

Mala je granica između uspjeha i neuspjeha, no ono što smo vidjeli na tribinama tijekom subotnje utakmice čini ponosnima sve igrače seniorske ekipe i cijeli RK „Gospić“. Oko 250 gledatelja okupilo i glasno i motivirano proživljavalo sve lijepe i teške trenutke seniorske ekipe od prve do posljednje minute utakmice. To je ono što nas klub čini jakim i to je razlog zašto često spominju svoju rukometnu obitelj. Rukometaši se zahvaljuju na podršci, ali se moraju strpiti još godinu do dvije dana kako bi dočekali stasanje svog podmlatka.