Dječaci rukometnog kluba „Gospić“ su minuli vikend u Rijeci nastavili s pozitivnim rezultatima i zadržali borbu za sami vrh tablice.

Dječaci “B” (2006. godište) su ostvarili nove dvije pobjede, te se potpuno približili vrhu tablice. Ekipa je prikazala veoma dobru i agresivnu igru koja je potvrdila odličan pristup Gospićana i rad na treningu.

RK KVARNER KOSTRENA – RK GOSPIĆ 3:24 (2:12) – utakmica u kojoj su rukometaši Gospića igrom i željom dominirali od prve do posljednje minute utakmice. Hećimović sa 6, Rukavina s 4, te Jergović, Čaić i Vučetić s po 3 pogotka bili su najefikasniji igrači naše ekipe.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR CRIKVENICA 16:9 (8:5) – još jedna prava utakmica donijela im je novu uvjerljivu pobjedu. Raspoložena obrambena i napadačka igra osigurala je prednost od 3 pogotka na poluvremenu. Protivnik u nastavku nije uspio držati ritam te dolaze do pobjede od 7 pogodaka razlike. Hećimović je postigao 7, Jergović i Vučetić po 3, dok je Bukovac dodao 2 pogotka.

Dječaci “A” (2004. godište) pobjedama polako osiguravaju novi plasman među prve tri ekipe lige i još jednu medalju u svojoj bogatoj kolekciji. Ovoga puta protivnici su im bile ekipe Zameta i Selca.

RK ZAMET II – RK GOSPIĆ 15:26 (5:13) – budući je Zamet bio izravni konkurent na putu ka ostvarenju navedenog bilo je potrebno odigrati jednu ozbiljnu utakmicu, što su gospićki rukometaši i učinili. Osim kod početnog buđenja (2:2) odigrali su jednu sigurnu utakmicu u kojoj su dominirali na terenu do samog završetka. Serijom 6:0 poveli su 8:2, a do poluvremena i 8 razlike (13:5). Fantastično sigurna i smirena obrana, te raznovrsni napad doveo ih je početkom nastavka do +10 (16:6, 17:7, 18:8). S nekoliko bitnih izmjena pao je tempo utakmice, te se protivnik približio na 18:13. Povratkom startera razlika je ponovno rasla i narasla na 11 pogodaka prednosti. Rajič i Klobučar postigli su po 6, a Kovačević i Delišimunović dodali su po 4 pogotka.

RK SELCE – RK GOSPIĆ 17:21 (11:15) – dobar ulazak u utakmicu i vodstvo 4:1 kao da je uspavalo igrače koji su očekivali visoku pobjedu bez truda. Umjesto ozbiljnih 10-ak minuta i prepuštanje minutaže onima koji igraju manje, došli su u “egal” utakmicu u kojoj su većinu susreta ipak držali prednost od 3-4 pogotka. U konačnici je ostvarena pobjeda, ali je izvučena i pouka da uspjeh ne dolazi bez truda.