U subotu u 20.30 Hrvatska je rukometna reprezentacija u Beču protiv Njemačke igrala utakmicu 2. kola drugog kruga Europskog prvenstva. Nijemci su vodili veći dio utakmice, no Hrvatska je u završnici stizala njihovo vodstvo i na kraju preokrenula.

Hrvatska je tri puta vodila u utakmici. Na samom početku 1:0 i 2:1, a treći puta je to bio i konačan rezultat 25:24.

Tijekom susreta izgledalo je da će Njemačka dobiti rukometni rat, ali Červarovi izabranici nisu se predavali te su napravili preokret.

Poslije utakmice njemački rukometaši teško su pronalazili riječi. Bili su slomljeni fizički i psihički.

‘Bila je to zaista sjajna utammica, jedna velika borba dviju odličnih momčadi, dostojna čak i finala. Imali smo sjajnu priliku, odlično igrali da bi na kraju doživjeli brutalan završetak’, rekao je Hendrik Pekeler koji je protiv Hrvatske igrao u obrani.

‘Na kraju rukometni Bog nije bio s nama. Bili smo bolja momčad, mentalno smo bili stabilniji, dominirali smo protiv jedne od najboljih reprezentacija svijeta, ali nije dobro završilo za nas’, izjavio je drugi vratar Johannes Bitter.

Domagoj Duvnjak, kapetan Hrvatske:
“Fenomenalna utakmica, mislim i sa jedne i sa druge strane. S ovakvim ambijentom u dvorani… Dobiti ovu utakmicu nakon onako lošeg prvog poluvremena gdje smo bili prenervozni, htjeli smo toliko dobiti ovu utakmicu, od velike želje smo izgorjeli. I mislim da smo drugo poluvrijeme odigrali puno bolje. Na kraju, eto pobijedili sretno, spretno, ne znam, zasluženo, ostavili smo sve na terenu.“