Minuli vikend su rukometaši Gospića ponovno imali veliki broj utakmica. U subotu, 27.10.2018., su dječaci 2008. godišta u Rijeci igrali utakmice u sklopu lige Primorsko-goranske županije, dok su dječaci 2006. godišta i seniori u nedjelju, 28.10.2018., u Gospiću odigrali svoje utakmice 1.HRLDA zapad i III HRL zapad.

Dječaci B su odigrali utakmice lige Primorsko – goranske županije i ostvarili visoke pobjede protiv ekipa Zameta i Kozale. Pitanje pobjednika niti u jednoj od odigranih utakmica nije došlo u pitanje pa su tako svi igrači dobili veliku minutažu. Bile su ovo prve utakmice u ligi, a na kontu imaju 4 boda.

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 17:6 (10:5) – iako su Gospićani tražili željeni ritam gotovo cijelo prvo poluvrijeme, već na početku su napravili visoku razliku (8:1) koju su protivnici do poluvremena smanjili na +5. Određenim izmjenama u nastavku su uspjeli povećati prednost na konačnih +11. Najefikasniji su bili Mateo Jergović s 5, Andrej Stilinović s 4 i Luka Borovac s 3 pogotka.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 2:17 (0:8) – veoma ozbiljan pristup riješio je pitanje pobjednika već u ranoj fazi te je ekipa Gospića imala mogućnost rotacije velikog broja igrača. Mateo Jergović je postigao 6, a Mladen Marković 3 pogotka, dok su na golu sigurni bili Filip Jurković i Karlo Korečić.

Dječaci A (2006.) su u nedjelju na domaćem terenu odigrali najbolje utakmice ove sezone i ostvarili dvije pobjede.

U 3. krugu 1.HRLDA u kojima su uz ekipu Gospića sudjelovali MRK Arba Rab, RK Viškovo i RK Čavle.

Gospićani su odigrali dvije utakmice i odličnim igrama zavrijedili 4 boda.

RK GOSPIĆ – RK VIŠKOVO 19:17 (8:9) – fizički superiorni protivnik bolje je ušao u utakmicu i poveo 2:0, 6:4, 8:5. U tim trenucima se domaćin nije obrambeno najbolje snalazio budući im je veoma visoka i moćna vanjska linija Viškova stvarala velike probleme. Tijekom minute odmora uspjeli su odraditi kvalitetne dogovore i prenijeti ih na teren. Obrana je radila kao sat, srce, inat i želja za pobjedom probudila se kod svih igrača na terenu te do poluvremena uspijevaju smanjiti na 8:9. U nastavku nastavljaju s velikom i beskompromisnom borbom u obrani, a u napadu predvođenih Hrvojem Rukavinom preokreću rezultat u svoju korist (13:12, 16:13, 19:14) i dolaze do sasvim zaslužene pobjede koju su zaslužili velikom borbom u obrani. Hrvoje Rukavina je postigao 9, a Ivan Domazet dodao 4 pogotka, dok je na golu vrlo dobar bio Ivano Tonković

RK ČAVLE – RK GOSPIĆ 12:14 (5:10) – iako fizički i emocionalno umorni od prethodne utakmice dečki su sigurno započeli susret i poveli 5:1. Razlika je narasla do 9:2, no gosti do poluvremena ipak smanjuju na 10:5. U drugih 20 minuta je ekipa Gospića odradila nekoliko izmjena, uspjela sačuvati razliku i ostvariti pobjedu od 2 pogotka prednosti. Marko Čačić s 4, te Luka Orešković, Hrvoje Rukavina i Karlo Kosović s po 2 pogotka bili su najefikasniji u redovima domaćina.

Seniori su u 4. Kolu III HRL zapad ugostili RK Umag II koji se kući vratio s jednim bodom.

Ekipa Gospića je u utakmicu ušla odlično. Početno vodstvo od 3:1 i 4:2 na krilima Jelića i Udiljka je uz dva nerealizirana zicera bilo veoma obečavajuće, no u drugom dijelu prvog poluvremena dolazi do nekoliko dekoncentracija koje su gosti uz raspoloženog vratara iskoristili i nakon 30 minuta se odvojili na 17:13.

Tijekom odmora domaćin dolazi do dodatne motivacije za nastavak utakmice. Obrana je djelovala puno pokretljivije, gušće i agresivnije, napad brži i konkretniji, te su sredinom drugog dijela počeli smanjivati zaostatak. Unatoč srčanoj i sigurnijoj obrani, te vrlo dobrim Brkljačićem i Kolačevićem na golu napadački su bili nestrpljivi i ulazili u brojne nerezonske šuteve. Navedeno je razlog što se nisu na vrijeme uspjeli priključiti, pa i povesti, no dodatnim obrambenim naporima dolaze do realizacije tri polukontre i u posljednjoj minuti pri rezultatu 25:25 imaju napad za pobjedu.

Nakon pozvane minute predaha Gospićani uspijevaju odraditi dogovoreno, no kod posljednjeg šuta Jelića lopta pogađa prečku i leđa gostujućeg vratara te se odbija izvan gola. Igrači Umaga su imali posljednji napad 15 sekundi prije kraja utakmice. Odlična obrana nije dozvolila protivniku da uputi udarac na vrata, te utakmica završava podjelom bodova.

Najefikasniji su u ekipi Gospića bili Ivan Jelić sa 7, Matej Udiljak s 5 i Vanja Antić s 4 pogotka.