Mladi rukometaši trenera Roberta Havličeka otputovali su u nedjelju, 20. studenog 2022. godine, u Kaštelir gdje su odigrali susrete 5. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Buzet i MRK 28. April. U oba su se susreta Gospićani pokazali kao bolja i kvalitetnija momčad, te dvjema pobjedama upisali nova 4 boda.

Do 18. minute prvog dijela utakmice protiv RK Buzet rukometaši Gospića bili su odlično raspoloženi i stvorili prednost od čak +7 (18:11). U posljednje dvije minute prije odlaska na predah protivnici su napravili seriju 4:0 i smanjili spomenutu prednost na +3 (18:15). Nakon predaha Gospićani nisu dopustili Istrijanima da im se rezultatski približe, te su odličnom i čvrstom igrom došli do visokih +13 i pobjede rezultatom 35:22.

Utakmica protiv MRK 28. April bila je neizvjesnija od prije odigranog susreta. Mladi Kaštelirani parirali su rukometašima Gospića, a čvrsta igra obje momčadi rezultirala je zaostatkom ekipe trenera Roberta Havličeka na poluvremenu (12:13). U nastavku susreta igralo se „gol za gol“ sve do 32. minute nakon koje su Gospićani s nekoliko odličnih poteza preuzeli vodstvo i ostvarili pobjedu 30:24.

Dječaci U15 Rukometnog kluba „Gospić“ u ukupnom poretku zauzimaju 6. mjesto, sa 6 odigranih utakmica, 5 pobjeda, 1 porazom i 10 osvojenih bodova, ali i s 3 utakmice manje od prvoplasiranih ekipa.

RK GOSPIĆ – RK BUZET 35:22 (18:15) – Hećimović (7), Stilinović (7), Bukovac (6), Borovac I. (4), Milković (4), Borovac L. (3), Jerković (2), Ratković Jo. (1), Marković (1)

MRK 28. APRIL – RK GOSPIĆ 24:30 (13:12) – Hećimović (10), Bukovac (10), Borovac L. (4), Borovac I. (2), Milković (2), Stilinović (1), Jergović (1)