Nastavilo se natjecanje lige RS Primorsko-goranske županije, a dječaci “B” i djevojčice “A” Rukometnog kluba „Gospić“ su u subotu, 11.11.2017. godine, u Rijeci odigrali nove utakmice.

Dječaci su dvjema pobjedama nastavili pozitivan niz, dok rad s djevojčicama pokazuje određeni napredak.

DJEČACI “B”

RK KVARNER KOSTRENA – RK GOSPIĆ 8:19 (3:8) – dečki su se od samog početka postavili s autoritetom, pogotovo u obrambenim zadacima, te se razlika nakon vodstva 3:0, povećala na 7:1, a na odmor odlaze sa +5 (8:3). Drugih 15 minuta utakmice nastavljaju na isti način, čvrsta obrana donijela im je mnogo osvojenih lopti i brojne kontranapade. U pobjedu 19:8 po 4 pogotka su ugradili Ivica Hodak i Vedran Hećimović, dok su po 3 dodali Ivan Jergović i Tin Balen.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR-CRIKVENICA 12:9 (3:4) – veoma nervozan početak utakmice s obje strane dečke iz Gospića doveo je do nepoštivanja obrambenih zadataka, izgubljenih lopti i nesigurnosti golmana, dok protivnici nisu uspijevali realizirati svoje šanse. Vodstvo 2:0 brzo se okreće i na semaforu piše 3:3. Ipak, pogotkom s 15 metara nekoliko sekundi prije kraja prvog dijela RK Mornar-Crikvenica odlazi na odmor s 1 pogotkom prednosti. Na odmoru se Gospićani uspijevaju smiriti, ponoviti obrambene zadatke i motivirati se za nastavak utakmice. Pokretljivija i agresivnija obrana potpomognuta s 3, 4 obrane Frana Rukavine brzo je dala rezultate jer su zaostatak 3:5 u 10 minuta okrenuli u svoju korist, te serijom 8:2 poveli 11:7, 12:8 i sigurno utakmicu priveli kraju. Cijela ekipa je zaslužila velike pohvale za pristup u drugom poluvremenu, dok su najefikasniji bili Ivan Jergović s 5 i Igor Vučetić s 3 pogotka.

DJEVOJČICE “A”

ŽRK ZAMET – RK GOSPIĆ 28:10 (14:4)

RK GOSPIĆ – ŽRK OMIŠALJ 6:12 (2:9)

Djevojčice su unatoč porazima pokazale napredak u igri i svom razvoju. Postavljanje i protok lopte u napadu, te pokretljivost u obrani su uvelike poboljšani, a dokaz je i puno veći broj postignutih pogodaka nego je to bio slučaj prošle sezone. Brži povratak u obranu, te ulazak u kontakt s protivničkim igračicama automatski će donijeti neizvjesnije utakmice i učiniti ih tri puta težim protivnicima svim ekipama. Božena Milinković sa 8 i Lina Stilinović s 4 pogotka bile su napadački najraspoloženije.

Nedjelja, 12.11.2017., je bila rezervirana za tri naše ekipe. Naime, aktivni su bili dječaci „A“, mlađi kadeti i seniori.

Dječaci „A“ su u Gospiću odigrali utakmice 4. kruga I HRLDA zapad u kojima su snage odmjerili s ekipama Buja i Umaga.

Unatoč porazu protiv RK Umag trebali bi zadržati 2. mjesto na ljestvici i ostati u borbi za sami vrh i plasman na završnicu PH u Umagu.

RK GOSPIĆ – RK BUJE 19:13 (13:7) – s početnom serijom 4:0 dečki su riješili pitanje pobjednika. Ekipa je odigrala čvrsto i ozbiljno, te u konačnici ostvarila pobjedu rezultatom 19:13. Priliku su dobili svi igrači od kojih su najefikasniji bili Nikola Kovačević sa 7, te Luka Maras, Ivan Starčević i Luka Delišimunović s po 3 pogotka.

RK UMAG – RK GOSPIĆ 24:20 (14:12) – u utakmicu su igrači Gospića ušli jako loše, sporo i nezainteresirano, te su fizički duplo jači protivnici to iskoristili i s lakoćom poveli 5:0 i 7:1. U drugoj polovici prvog dijela dečki su se razbudili i do odmora smanjili na 14:12. Nestrpljivost u napadu spojena s umorom akumuliranim igranjem dvije utakmice za redom dovelo je do slabije pokretljivost u obrani, što su igrači Umaga kažnjavali šutevima s 9-10 metara. U posljednjih 10 minuta utakmice na krilima nekoliko odličnih obrana Ante Stilinovića dolaze i do -1 (18:17). Zbog ozljede je privremeno iz igre morao izaći Nikola Kovačević, te protivnici ponovno odlaze na -4 (21:17) što je rezultatski značilo kraj utakmice. U završnici susreta došlo je do, nadamo se, lakše ozljede lakta Luke Delišimunovića koji je, kao i Ivan Starčević, postigao 5 pogodaka, dok je Nikola Kovačević dodao njih 4.

Seniorska ekipa je u 6. kolu II HRL zapad odigranom u Gospiću protiv ekipe Arene ostvarila prvu pobjedu ove sezone.

U jako neizvjesnoj i, vjerujemo, teško gledljivoj utakmici u kojoj je u prvih 30 minuta bilo čak 10 izjednačenja Gospićani su uvijek bili u blagoj prednosti i samo 2 puta u situaciji od 1 pogotka zaostatka. U drugom poluvremenu je vrlo dobrog Kolačevića na golu zamijenio još bolji Brkljačić, te su se, nakon 17:16 na poluvremenu, vrlo brzo odvojili na 3 pogotka prednosti (20:17, 21:18, 22:19, 23:20), a 15 – ak minuta prije kraja povećali i na +5 (25:20, 28:23). Gosti predvođeni Ikanovićem i Petrovićem ipak uspijevaju smanjiti na 29:28, no domaćini su se uspjeli othrvati pritisku i golovima Jelića (1), Pavelića (1) i Antića (2) u posljednjih 5 minuta utakmice riješili pitanje pobjednika. Cijelu utakmicu gostima je probleme stvarala suradnja Antić – Pavelić, a uz sigurni dvojac Kolačević – Brkljačić na golu, najefikasniji su bili Jelić s 12, Pavelić s 11, Čović sa 6 i Antić s 4 pogotka.

Vikend slobodan od ligaških obveza mlađi kadeti su iskoristili odigravši prijateljsku utakmicu s ekipom Krajine. Cilj je bio odigrati što duže pa je utakmica, s 2 odmora, ukupno trajala 80 minuta (2×25 i 1×30 minuta). Priliku su dobili svi igrači, dok su i jedan i drugi trener dobili dodatnu mogućnost za uigravanje i uvid u detalje koje treba popraviti u igri svoje ekipe.

Ekipa RK „Gospić“ je bila raspoložena i razigrana, te vrlo rano napravila prednost 9:1 koju je malo po malo povećavala. Budući je bilo puno rotacija igrača po raznim pozicijama igra se u završnih 20 minuta malo razvodnila, a pobjeda je rezultatom 40:24 otišla u korist Gospićana.