Dječaci U15 odigrali su u nedjelju, 28. siječnja 2024. godine, u Rovinju utakmice 7. kola 1. HRL Zapad protiv RK Rovinj i MRK Buje ’53. Dvjema pobjedama za visokih +31 i ukupnu gol razliku koja je narasla na 310:202, ekipa se u  ukupnom poretku smjestila na 2. mjesto s 11 pobjeda, 1 porazom i 22 boda u 13 odigranih susreta.

Do 8. minute susreta protiv rukometaša Rovinja igralo se gol za gol. Nakon spomenute minute Gospićani prave 4:0 seriju i odlaze na rezultatsku prednost od +5 (8:3). Istrijani su odgovorili čvrstom igrom i do isteka 20. minute smanjili prednost pa se na predah otišlo s rezultatom 10:7 za ekipu Gospića.

U drugom su se poluvremenu mladi Gospićani pokazali kao kvalitetnija ekipa koja s punim pravom konkurira za odlazak na Završnicu PH. Čvrstom obranom i visokom realizacijom do kraja su susreta prednost povisili na +10 i utakmicu priveli kraju rezultatom 27:17.

Već je prvih 13 minuta susreta protiv ekipe iz Buja pokazalo kako će Gospićani odnijeti pobjedu visokom razlikom. Nakon 3 mini serije i jedne od visokih 8:0 rezultat je u 13. minuti bio 14:3 za ličku ekipu. Do kraja prvog poluvremena rezultat je bio 18:7.

Na otvaranju drugih 20 minuta igre Buježani su postigli 3 uzastopna pogotka na koje su Gospićani odgovorili istom serijom nakon 25. minute. Posljednjih 10 minuta gospićki rukometaši nisu dopustili protivnicima približavanje golu dok su serijom od nevjerojatnih 10 uzastopnih pogodaka utakmicu završili pobjedom 34:13.

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ 17:27 (7:10) – Stilinović (5), Borovac I. (4), Ratković Ju. (4), Matušan (3), Milković (2), Ratković Jo. (2), Sertić (2), Tonković Javorina (1), Mandić (1), Marković (1)

RK GOSPIĆ – MRK BUJE ’53 34:13 (18:7) – Milković (5), Stilinović (4), Borovac L. (4), Sertić (4), Tonković Javorina (3), Borovac I. (3), Duić (2), Ratković Ju. (2), Jergović (2), Ratković Jo. (2), Mandić (1), Andrijević (1), Matušan (1)