Minuli vikend je bio veoma naporan za rukometaše Gospića. U subotu, 10.11.2018. godine, su uz djevojčice A (2006. godište) svoje utakmice igrali i dječaci A (2006.) i dječaci B (2008.), dok su u nedjelju svoje obveze imali mlađi kadeti (2004.) i seniori.

Djevojčice su u Rijeci u sklopu lige PGŽ odigrale nove dvije utakmice.

ŽRK OMIŠALJ – RK GOSPIĆ 12:11 (9:6) – utakmica protiv djevojčica iz Omišlja je bila veoma čvrsta i napeta. Cure Rukometnog kluba „Gospić“ su uspjele nadoknaditi zaostatak od 4 pogotka (6:10) i u završnicu ući s rezultatom 11:11, no pobjeda u posljednjim trenucima ipak odlazi protivnicama. Barbara Borovac i Božena Milinković su postigle po 3, a Jana Vojta i Danijela Šop po 2 pogotka.

ŽRK ZAMET – RK GOSPIĆ 5:23 (2:8) – odličan ulazak u utakmicu donio je igračicama Gospića visoku 7:1 prednost koja se do kraja samo povećavala do konačnih +18. Danijela Šop je postigla 8, Božena Milinković 5, Barbara Borovac 4, a po 3 pogotka su dodale Jana Vojte i Martina Devčić.

Dječaci B su u Karlovcu odigrali utakmicu 2. kruga 1.HRLDB zapad i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

RK KARLOVAC – RK GOSPIĆ – 8:25 (3:13) – visokih 6:1 u prvom dijelu prvog poluvremena je, uz neiskorištenih par “zicera”, veoma rano usmjerilo utakmicu u korist Gospićana. Duboka obrana nije dozvoljavala protivniku razvijanje napada, dok je napadački učinak također bio na razini. Trener je imao prilike rotirati igrače te su svi dali svoj doprinos ovoj uvjerljivoj pobjedi. Luka Borovac postigao je 10, Ivan Borovac 5, dok su Mateo Jergović, Josip Ratković, Mladen Marković i Vito Maras dodali po 2 pogotka.

Dječaci A su u Rijeku zbog bolesti otputovali bez dvojice veoma bitnih igrača, golmana Tonkovića i kružnog napadača Oreškovića, no unatoč tome su odradili dvije dobre utakmice i ostvarili dvije pobjede.

RK ČAVLE – RK GOSPIĆ 12:21 (5:9) – u izjednačenom prvom poluvremenu su ipak bili malo konkretniji od protivnika i na odmor otišli s 4 pogotka prednosti. U nastavku mijenjaju par detalja u obrani i brzom 3:0 serijom se odvajaju na +7 (12:5). U tom periodu je ekipu vukao Vedran Hećimović koji je odličnim obrambenim kretnjama izluđivao protivničke igrače, ukrao veliki broj lopti, u drugom poluvremenu postigao 7 pogodaka, te nam osigurao visoku pobjedu. Hećimović je ukupno postigao 8, a Jergović dodao 5 pogodaka.

RK GOSPIĆ – RK SENJ 16:9 (9:2) – početnom serijom naših igrača (6:0) omogućili smo svim igračima veliku minutažu. U nastavku je ritam pao, no pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Hrvoje Rukavina je postigao 5, a Ivan Jergović i Vedran Hećimović po 4 pogotka.

Ogulin je u nedjelju, 11.11.2018., bio domaćin 4. kruga 1.HMKRL zapad.

Mlađi kadeti Rukometnog kluba „Gospić“ su za protivnike imali ekipe Dubovca i Karlovca te ih je samo malo mirnoće u završnici dijelilo od stopostotnog učinka.

RK GOSPIĆ – RK DUBOVAC GAZA 38:8 (21:4) – pobjeda u utakmici protiv dosta slabijeg protivnika niti jednom nije došla u pitanje. Priliku su dobili svi igrači i uglavnom ju iskoristili. Razlika je svakom minutom sve više rasla i došla do konačnih +30. Ivan Starčević postigao je 10 dok je Borna Milković dodao 7 pogodaka.

RK KARLOVAC – RK GOSPIĆ 17:17 (12:11) – u utakmicu su zbog nes(p)retne ozljede skočnog zgloba u završnici utakmice protiv Dubovca ušli bez izuzetno važnog Ivana Starčevića, no unatoč tome brzim reakcijama Gospićani dolaze do početnog vodstva 2:0. Lako stečena prednost kao da ih je uljuljala, popuštaju i u obrani i u napadu, te omogućavaju protivniku jednako brzo sustizanje prednosti (2:2). Većinu prvog dijela su bili u pozitivnom ritmu od 1 pogotka prednosti, no dva puta ne uspijevaju “prelomiti” utakmicu u svoju korist i realizirati odlične prilike za odvajanje na 3 razlike. Kada ne iskoristiš prilike koje ti se nude to ti se obije o glavu. Tako je bilo i u ovom slučaju pa na odmor odlaze sa zaostatkom od 1 pogotka (12:11).

Niz sudačkih odluka na štetu Gospićana bude veliki inat u igračima sredinom drugog poluvremena. Pri zaostatku 13:15 i s igračem manje ostavljaju srce na parketu i protivnika bez pogotka, zabijaju 2 gola i izjednačavaju na 15:15. Novu odličnu obranu potvrđuju efikasnim napadom i prelaze u vodstvo 16:15. U tim trenucima ponovno propuštaju završiti utakmicu. Čvrsta obrana je ponovno bila uspješna, no gube loptu u bacanju kontre. Još jedna uspješna obrana i posljednji napad u zadnjoj minuti utakmice omogućila im je potvrdu pobjede, no suci sude nepostojeći faul u napadu, u toj situaciji, veoma pasivnog vanjskog igrača. Ekipa Karlovca poziva minutu odmora i u posljednjih 15 sekundi ulazi sa zaostatkom od 1 pogotka. Lopta dolazi do krila koje se odlučuje na šut, suci dosuđuju sedmerac i bod odlazi ekipi Karlovca.

Najefikasniji su u ekipi Gospića bili Luka Delišimunović i Gabrijel Rajič s po 5, a Luka Maras je postigao 3 pogotka.

Seniori su u 6. kolu III HRL zapad ugostili ekipu Rovinja i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

U ovoj utakmici su tražili novu pobjedu kojom su htjeli isprati nezadovoljstvo neodlučenim ishodom u prethodnoj domaćoj utakmici protiv RK Umag II.

Od samog početka utakmice su unatoč nešto lošijoj obrani rezultatski bili u pozitivnom ritmu (3:2, 6:3, 11:6). U tim trenucima dolazi do kratkog pada koncentracije što gosti iskorištavaju i ubrzo smanjuju na 13:11. Gospićani izmjenom uspijevaju dobiti traženu agresivnost u obrani, kockice sjedaju na svoje mjesto te od 20. do 30. minute rade seriju 8:3 i na odmor odlaze pri rezultatu 21:14.

Na samom početku drugog poluvremena rade 2 izmjene i do 37. minute održavaju 7 pogodaka prednosti. Slijedi nekoliko odličnih obrana na postavljeni napad, no s čak 4 nerealizirana “zicera” u nizu omogućuju ekipi Rovinja da se približi na samo tri pogotka razlike (28:25). Novim izmjenama ponovno vraćaju pozitivan ritam u ekipu i novom serijom 7:2 ostvaruju pobjedu od 8 pogodaka prednosti (39:31).

Nezaustavljiv je za goste tijekom cijele utakmice bio Ivan Jelić koji je postigao čak 16 pogodaka, Matej Udiljak je dodao 6, a Matej Suknaić i Marko Kovačević po 4.