12.veljače 2022. Crikvenica

Dvorana srednje škole “Antun Barać” Crikvenica.

Jučer je odigran košarkaški turnir regionalne lige za djevojčice uzrasta 2009.godište i mlađe.

Mlada ekipa ŽKK Gospića u polufinalnom dvoboju se susrela sa ekipom ŽKK FSV iz Rijeke.

Cure iz Rijeke su bile tjelesno i igrački nadmoćnije te su slavile rezultatom 67:13(29:11).

Treba naglasiti da su nase cure odigrale odlično do pred poluvrijeme,te se držale na zaostatku 8-9 razlike,nakon čega slijedi loša realizacija u napadu, dosta tehničkih pogrešaka te igračice FSV-a zasluženo prave veliku razliku što na kraju pokaziva i krajnji rezultat.

U dvoboju za 3.mjesto djevojčica ŽKK Gospić igraju utakmicu protiv domaće ekipe ŽKK ARX Crikvenica.

Naše košarkašice su ušle odlično u utakmicu te u prvih par minuta povele 11:2.

Nakon toga slijedi mali pad u obrani naših košarkašica,primaju par “jeftinih” poena,te se na poluvrijeme odlazi sa malom prednošću 15:11 iako su pokazali dosta bolju igru od domaćeg sastava,rezultat na poluvremenu to baš i ne pokaziva.

Početkom drugog poluvremena stvari dolaze na svoje,obrana je funkcionirala odlicno te u 3.četvrtini cure su primile samo 2 poena i tu se utakmica prelomila.

ŽKK Gospić je pobjedio rezultatom 32:15(15:11).

Sve u svemu ovo je bio odličan vikend za naše košarkašice osvojenim 3.mjestom na turniru u Crikvenici,cure su stekle novo iskustvo,te se nadamo da će u budućnosti biti još više putovanja,turnira i pobjeda.

Poslije turnira smo vrijeme iskoristili za šetnju gradom,te zajedničkim druženjem uz ručak.