Seniorska momčad Rukometnog kluba „Gospić“ odigrala je u subotu, 1. listopada 2022. godine, utakmicu prvoga kola 2. HRL zapad u kojoj su gostovali kod Rukometnog kluba Ogulin i na taj način otvorila sezonu 2022./2023.

Iako je ekipa Gospića u utakmicu ušla kao favorit za pobjedu, seniori Ogulina pružili su svojim navijačima odličnu igru i razlog za navijanje. Sastavi obje ekipe u ovoj će sezoni biti spoj mladosti i iskustva, no bez obzira na to već su u prvoj utakmici sezone prikazali igru zbog koje vrijedi doći na tribine.

Ogulinci su u utakmicu ušli serijom 3:0 i sve do osamnaeste minute prvog dijela držali gospićane u minimalnom zaostatku. Serijom 3:0 gostujuće momčadi okrenula se prednost na stranu rukometaša trenera Marina Bilića, a do kraja poluvremena igralo se „gol za gol“. Pogotkom Dražena Petrovića u posljednjim sekundama prvoga dijela igrači Rukometnog kluba „Gospić“ otišli su na odmor pri vodstvu 13:14.

U drugom dijelu utakmice Gospićani su preuzeli konce igre i rezultata. Do 40. minute su domaćini odolijevali napadima i na krilima navijača pružali otpor, te zaostajali do dva pogotka razlike, ali serijom 4:0 Petrovića i Krmpotića Ličani ostvaruju prednost od 8 pogodaka razlike. Pobjeda u prvoj utakmici i 2 osvojena boda do kraja utakmice nisu došla u pitanje, priliku su dobili, i iskoristili, i oni najmlađi, te utakmicu završili rezultatom 31:36.

Najefikasniji su u redovima ekipe Rukometnog kluba „Gospić“ bili  Matija Krmpotić i Ivan Jelić s 12 odnosno 8 pogodaka, a pobjeda je dala jaki vjetar u leđa ovoj pomlađenoj ekipi punoj želje za dokazivanjem.

RK OGULIN – RK GOSPIĆ – 31:36 (13:14) – Krmpotić (12), Jelić (8), Petrović (6), Cvjetković (3), Matulović (2), Jergović (2), Čačić (1), Milković (1), Verzon (1)