U Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću seniori Rukometnog kluba „Gospić“ odigrali su šestu prijateljsku utakmicu. U goste je došao RK „Zadar 1954“, ekipa koja će se u sezoni 2021./2022. također natjecati u 1.HRL jug.

Bez Dražena Petrovića i Marina Bilića Gospićani su u utakmicu ušli s dva uzastopna pogotka Sakića (2:0). Gosti su se brzo adaptirali i iskoristili veoma lošu obranu domaće ekipe,  sustigli prednost (2:2, 3:3), te stigli u vodstvo koje je sredinom prvoga dijela iznosilo 4 pogotka razlike (11:7, 12:8, 13:9). U istom ritmu završilo je prvih 30 minuta utakmice, a vodstvo gostiju ostalo je nepromijenjeno (17:13).

Početkom drugoga poluvremena Zadrani su se odvojili i na plus 6 (22:16, 23:17). Između 40. i 50. minute napokon su igrači Gospića uspjeli spojiti nekoliko dobrih reakcija u obrani te pogotcima Jelića (3), Markića (2), Antića (2), Dželalije (2), Kovačevića (1), Sakića (1) i Udiljka (1) utakmicu uvesti u egal (29:29). Dvije brzoplete napadačke reakcije protivnici su objeručke prihvatili, zaustavili nalet gospićkih rukometaša i ponovno se odvojili (31:29). Obrana nije još jednom uspjela spojiti nekoliko dobrih minuta i gosti su do kraja utakmice zadržali prednost od dva pogotka razlike (39:37).

RK GOSPIĆ – RK ZADAR 1954 37:39 (13:17) – Sakić (9), Jelić (9), Markić (8), Antić (3), Dželalija (3), Udiljak (2), Kovačević (1), Verzon (1), Matulović (1).O