Mladi rukometaši U13 (2009./2010. godište) trenera Ivana Jelića putovali su u subotu, 12. studenog 2022. godine, u Rijeku gdje su odigrali utakmice 4. kola 1. HRL Zapad protiv RK Zamet i RK Viškovo. Ostvarili su polovičan uspjeh s po jednim porazom i pobjedom.

U utakmicu protiv RK Zamet rukometaši Gospića ušli su čvrsto i do 15. minute bili u „egalu“. Do kraja prvoga dijela Riječani su iskoristili nekoliko nesmotrenih poteza Ličana koji su na predah otišli s tri gola zaostatka (14:17). U nastavku susreta, sve do 32. minute, rukometaši Zameta držali su rezultat na svojoj strani. Serijama 4:0 i 3:0 dječaci RK „Gospić“ sustigli su protivnika i do zadnjih sekundi susreta bili izjednačeni. Pogotkom sa sučevim zviždukom Riječani su odnijeli pobjedu rezultatom 27:28.

Susret protiv RK Viškovo bio je u potpunosti u znaku rukometaša Gospića. Od početka su pokazali bolju i kompletniju igru koju je pratio i rezultat. Na poluvremenu je semafor pokazivao +6 za Gospićane (12:6). Nakon predaha nastavila se odlična igra Gospićani koji su iskoristili svaku pogrešku protivnika i svoju prednost s poluvremena povećali na +9, te utakmicu završili pobjedom 25:16.

Dječaci U13 u ukupnom poretku trenutno zauzimaju 4. mjesto, sa 7 odigranih susreta, 5 pobjeda, 2 poraza i 10 osvojenih bodova.

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 27:28 (14:17) – Tonković Javorina (10), Sertić (7), Maras (4), Tomašić (2), Tomljenović (2), Stručić (1), Rukavina (1)

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 16:25 (6:12) – Maras (7), Tonković Javorina (5), Stručić (4), Sertić (2), Duić (2), Župan (1), Nikšić (1), Jurčić (1), Tomljenović (1), Brozičević (1)