Gospić je bio domaćin utakmice 14. kola 1. HRL jug u kojoj su rukometaši u subotu, 5. ožujka 2022. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani ugostili ekipu Kozale. Cilj Gospićana je bio prekinuti niz od dva uzastopna poraza i novom se pobjedom revanširati Riječanima za tijesan gostujući poraz u posljednjim sekundama utakmice u prvom dijelu prvenstva.

Gledatelji su i ovoga puta imali povjerenja u svoje rukometaše, i ovoga puta ugodno napunili dvoranu (oko 250 gledatelja), te time dali podršku i humanitarnoj akciji za Udrugu za zaštitu životinja AnimalLika.

Trener Antić je za ovu veoma bitnu utakmicu na raspolaganju imao sve igrače budući se u sastavu našao i, u danima ranije, virozni Kristijan Cvjetković.

U početnih 8. minuta ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, a nakon kazne isključenja Petrovića u 3. minuti utakmice uslijedila je lepeza novih isključenja domaćih igrača. Sakić i Markić isključeni su u 9., odnosno 10. minuti što gosti iskorištavaju dvama pogotcima i odlaze na +3 (7:4, 8:5). Nemoguće je u tim trenucima bilo uhvatiti ritam igre, pogotovo jer je vrlo brzo uslijedilo novo isključenje Sakića (13. minuta), no bolja reakcija s igračem manje zadržala je zaostatak Gospićana na -3 (7:10).

Prije novog, čak 5., isključenja u prvih 17 minuta utakmice, u nepune tri minute igre 6 na 6 pogotcima Markića, Dželalije i Pavelića uz podršku 2-3 sigurne reakcije Žugaja ekipa trenera Antića se vraća u egal (10:11).

Kvalitetne reakcije domaćina u posljednjih 10 minuta prvoga poluvremena na čelu s raspoloženim Cvjetkovićem i sigurnim golmanom Kolačevićem najprije donose poravnanje 13:13, a nakon toga pogotcima Dželalije i Cvjetkovića vodstvo 16:14 u 25. minuti susreta. Čvrsti gosti poravnavaju, no prvi dio odličnom obranom i efikasnim napadima zatvaraju Dželalija, Cvjetković i Markić za vodstvo 19:16.

Nastavak se igrao u sličnom tonu, a stalno vodstvo igrača Gospića Kozala je sustigla u 39. minuti (22:22) kada je uslijedio period igre gol za gol u kojem je do 46. minute bilo čak 6 izjednačenja.

Nikola Kovačević je poentirao za vodstvo 28:27, a Cvjetković potvrdio za 29:27 na samom ulasku u posljednju četvrtinu utakmice u kojoj je raspoložen bio Mate Nekić skupivši nekoliko sigurnih obrana. Posljednji pokušaj motivirane, rastrčane i uporne ekipe gostiju bio je 5 minuta prije kraja susreta kada su još jednom izjednačili (31:31), no ponovno je neprelazna prepreka bio mladi Nekić koji je obranio nekoliko ključnih šuteva, dao svojoj ekipi vjetar u leđa, te dodatno razgalio gledatelje na tribinama.

Napadački su utakmicu zaključili Markić i Krmpotić, a Cvjetković je svojim 12. pogotkom zapečatio novu pobjedu (36:33) i nova dva boda koji će, nadamo se, rukometašima usmjeriti nastavak sezone.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 36:33 (19:16) – Cvjetković (12), Markić (6), Dželalija (5), Petrović (3), Jelić (2), Sakić (2), Krmpotić (2), Pavelić (1), Kovačević (1), Matulović (1), Seferagić (1)