U nedjelju 26. 09 2021.g. održan je 21. po redu Splitski maraton. Svi su se nadali malo hladnijem danu, ali sunce se nije dalo te je svim trkačima pokazalo svoje zube, što im baš nije išlo u prilog jer je bila velika sparina.

Bilo kako bilo, naši su trkači i ovaj put ostvarili izvrsne rezultate. U kategoriji Maratona trčali su: Joso Hećimović, Marija Pađen, Mislav Krmpotić i Marijan Butorac.

Od oko 180 natjecatelja u ovoj kategoriji, najbolji rezultati je ostvario Mislav Krmpotić koji je dionicu maratona istrčao za 3:10:45 i ostvario fenomenalno ukupno 15. mjesto, a u kategoriji M40 drugo!!

Mrvicu sporiji od Mislava je bio Marijan Butorac koji je u cilj došao za 3:28:55 i zauzeo ukupno 29. mjesto; 26. u muškoj konkurenciji, a u kategoriji M40 6..

Joso Hećimović je utrku istrčao za 4:30:13 i zauzeo 126. mjesto ukupno; 99. u muškoj kategoriji, a u kategoriji M60 5. mjesto.

Mariji Pađen je ovo bio prvi nastup na dionici maratona te je svoju dužinu istrčala za 4:40:18 i zauzela 138. mjesto ukupno, a u ženskoj konkurenciji 30. (MS 4. mjesto).

Na dužini polunaratona nastupile su Iverija Filipović i Dijana Butorac. U kategoriji žena Iverija je zauzela 34. mjesto istrčavši utrku za 2:00:51, (Ž40 7. mjesto).

Dijana je utrku istrčala za 2:07:58 i zauzela 50. mjesto, ( Ž35 7. mjesto).

Čestitamo svim natjecateljima na odličnim rezultatima.