Ovogodišnji Dan planeta Zemlje (22.4.) obilježavao se pod sloganom Planet protiv Plastike. Cilj je potaknuti smanjenje korištenja plastike za dobrobit zdravlja ljudi i planeta te reduciranje proizvodnje svih vrsta plastike za 60% do 2040. godine. Povodom tog Dana, Osnovna škola Perušić i Javna ustanova „Pećinski park Grabovača“ organizirali su likovni natječaj „Geobaština i bioraznolikost Like“. Tema natječaja su bili motivi flore i faune ličkih travnjaka, polja, rijeka, planina i špilja. Na natječaj je primljeno ukupno 98 radova iz 13 osnovnih škola, koji se mogu pregledati na poveznici[1], a radovi će biti izloženi u Osnovnoj školi Perušić.  U kategoriji od 1. do 4. razreda primljena su 52 rada, a u kategoriji od 5. do 8. razreda primljeno je 46 radova. Nakon pomnog pregleda i pažljivog odabira povjerenstvo je proglasilo pobjednike natječaja.

KATEGORIJA RAZREDNE NASTAVE

1. mjesto osvojio je Ante Starčević, Osnovna škola „DR. FRANJE TUĐMANA“, Lički Osik, mentorica Vesna Krbavac;
  2. mjesto osvojio je Anđelo Kramar, Osnova škola „KRALJA TOMISLAVA“, Udbina, mentorica Mirjana Vukelić;
  3. mjesto osvojio je Jan Borovac, Osnovna škola „DR. JURE TURIĆ“, Gospić, mentorica Ana Nikšić.

KATEGORIJA PREDMETNE NASTAVE

1. mjesto osvojila je Iva Stilinović, Osnovna škola „DR. JURE TURIĆ“, Gospić, mentorica Neda Čačić;
  2. mjesto osvojila je Sara Anastasovski, Osnovna škola „DR. FRANJE TUĐMANA“, Korenica, mentorica Iva Štefanac;
  3. mjesto osvojio je Noa Banić, Osnovna škola „ZRINSKIH I FRANKOPANA“, Otočac, mentorica Katarina Medarić.

Povjerenstvo: Nikolina Orešković, učiteljica razredne nastave u OŠ Perušić, Antonija Kreković, učiteljica likovne kulture u OŠ Perušić, OŠ Dr. Franje Tuđmana Lički osik i OŠ Dr. Ante Starčevića Klanac-Pazarišta, te Mario Paral, stručni suradnik-edukator u Javnoj ustanovi „Pećinski park Grabovača“.