Krenula je liga u organizaciji rukometnog kluba “Gospić”

0

Zaživio je još jedan veoma bitan projekt pri Rukometnom klubu „Gospić“ u čijoj su glavnoj ulozi najmlađi rukometaši.

Naime, klub je došao do realizacije interne lige u kojoj sudjeluju dječaci i djevojčice od 2010. do 2015. godišta, pa i mlađi. Radi se o ligi malog rukometa koja će najmlađim članovima i članicama kluba dati dodatno druženje, zabavu i brojne utakmice koje su izuzetno potrebne za njihov rukometni rast i razvoj.

Liga je organizirana za dječake i djevojčice koji pri klubu treniraju u grupama u Gospiću, Udbini, Korenici i Brinju, mladi rukometaši su podijeljeni u tri uzrasne kategorije (2010./2011., 2012./2013. i 2014./2015. godište), a dječaci i djevojčice igraju u istoj konkurenciji.

Igra se turnirski, nakon svakog turnira uspjesi ekipa se vrednuju bodovima, a u posljednjem kolu, u lipnju 2022. godine, svi će sudionici biti prigodno nagrađeni ovisno o rezultatima i konačnom poretku.

Domaćin 1. kola bio je Gospić, a domaćini će se između spomenutih gradova kružno izmjenjivati svakoga mjeseca.

Prvo kolo lige bilo je u subotu, 2. listopada 2021. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću organizirano u sklopu trećeg dijela turnira “Mali medo” na kojem je ukupno sudjelovalo 14 ekipa i oko 100 mladih rukometaša od kojih je svaki zaslužio ponosno nositi medalju oko vrata.

Uspješno pokretanje spomenute lige rezultat je dugogodišnjeg kvalitetnog rada i ulaganja u rukomet, kako u Gospiću tako i u okolnim gradovima na području Ličko – senjske županije, a ono na što su u klubu posebno ponosni je zajedništvo kojim klub odiše.

Ekipe su imena dobile po trenerima koji ih treniraju, a rezultate i nagrađene donosimo niže.

REZULTATI I NAGRAĐENI

DJEČACI I DJEVOJČICE 2010./2011. GODIŠTE

– 14:00 – 10/11 – 1.kolo – teren 2 – Ekipa Antć 1 : Ekipa Knežević 1 3:11

– 14:12 – 10/11 – 1.kolo – teren 2 – Ekipa Antić 2 : Ekipa Knežević 2 5:15

– 14:24 – 10/11 – 1.kolo – teren 2 – Ekipa Pavelić/Romac : Ekipa Matić/Pavelić 5:8

– 14:36 – 10/11 – 2.kolo – teren 2 – Ekipa Antć 1 : Ekipa Antić 2 7:4

– 14:48 – 10/11 – 2.kolo – teren 2 – Ekipa Knežević 1 : Ekipa Pavelić/Romac 23:4

– 15:00 – 10/11 – 2.kolo – teren 2 – Ekipa Matić/Pavelić : Ekipa Knežević 2 6:24

– 15:12 – 10/11 – 3.kolo – teren 2 – Ekipa Antić 1 : Ekipa Pavelić/Romac 15:4

– 15:24 – 10/11 – 3.kolo – teren 2 – Ekipa Knežević 1 : Ekipa Knežević 2 11:6

– 15:36 – 10/11 – 3.kolo – teren 2 – Ekipa Antić 2 : Ekipa Matić/Pavelić 7:5

– 15:48 – 10/11 – 4.kolo – teren 2 – Ekipa Antić 1 : Ekipa Knežević 2 5:12

– 16:00 – 10/11 – 4.kolo – teren 2 – Ekipa Antić 2 : Ekipa Pavelić/Romac 7:2

– 16:12 – 10/11 – 4.kolo – teren 2 – Ekipa Matić/Pavelić : Ekipa Knežević 1 4:17

– 16:24 – 10/11 – 5.kolo – teren 2 – Ekipa Knežević 2 : Ekipa Pavelić/Romac 19:6

– 16:36 – 10/11 – 5.kolo – teren 2 – Ekipa Antić 1 : Ekipa Matić/Pavelić 14:7

– 16:48 – 10/11 – 5.kolo – teren 2 – Ekipa Knežević 1 : Ekipa Antić 2 14:8

  1. mjesto: EKIPA KNEŽEVIĆ 1
  2. mjesto: EKIPA KNEŽEVIĆ 2
  3. mjesto: EKIPA ANTIĆ 1
  4. mjesto: EKIPA ANTIĆ 2
  5. mjesto: EKIPA MATIĆ/PAVELIĆ
  6. mjesto: EKIPA PAVELIĆ/ROMAC

Najbolji igrač: MATEJ TOMLJENOVIĆ (Ekipa Knežević 1)

Najbolji golman: MILAN ASIĆ (Ekipa Knežević 2)

Najbolja ekipa:

– MIA VUKELIĆ (Ekipa Antić 1)

– IVA FAJDIĆ (Ekipa Antić 2)

– IVAN ŽUPAN (Ekipa Knežević 1)

– JOSIP PAJTL (Ekipa Knežević 1)

– BORNA SARIĆ (Ekipa Knežević 2)

DJEČACI I DJEVOJČICE 2012./2013. GODIŠTE

– 14:00 – 12/13 – 1.kolo – teren 1 – Ekipa Štampar 1 : Ekipa Štampar 2 7:8

– 14:12 – 12/13 – 1.kolo – teren 1 – Ekipa Pavelić/Romac 1 : Ekipa Pavelić/Romac 2 7:3

– 14:24 – 12/13 – 2.kolo – teren 1 – Ekipa Matić/Pavelić : Ekipa Pavelić/Romac 1 1:13

– 14:36 – 12/13 – 2.kolo – teren 1 – Ekipa Pavelić/Romac 2 : Ekipa Štampar 1 0:10

– 14:48 – 12/13 – 3.kolo – teren 1 – Ekipa Štampar 1 : Ekipa Matić/Pavelić 14:0

– 15:00 – 12/13 – 3.kolo – teren 1 – Ekipa Štampar 2 : Ekipa Pavelić/Romac 2 8:0

– 15:12 – 12/13 – 4.kolo – teren 1 – Ekipa Pavelić/Romac 1 : Ekipa Štampar 2 2:6

– 15:24 – 12/13 – 4.kolo – teren 1 – Ekipa Matić/Pavelić : Ekipa Pavelić/Romac 2 4:4

– 15:36 – 12/13 – 5.kolo – teren 1 – Ekipa Štampar 1 : Ekipa Pavelić/Romac 1 7:4

– 15:48 – 12/13 – 5.kolo – teren 1 – Ekipa Matić/Pavelić : Ekipa Štampar 2 2:13

  1. mjesto: EKIPA ŠTAMPAR 2
  2. mjesto: EKIPA ŠTAMPAR 1
  3. mjesto: EKIPA PAVELIĆ/ROMAC 1
  4. mjesto: EKIPA PAVELIĆ/ROMAC 2
  5. mjesto: EKIPA MATIĆ/PAVELIĆ

Najbolji igrač: ROKO MARAS (Ekipa Štampar 1)

Najbolji golman: ARIJAN MAHMUTOVIĆ (Ekipa Štampar 2)

Najbolja ekipa:

– DARIS ALIBABIĆ (Ekipa Pavelić/Romac 1)

– LAURA DIMAČ (Ekipa Pavelić/Romac 2)

– MISLAV RATKOVIĆ (Ekipa Štampar 2)

– TIHANA MARKOVIĆ (Ekipa Štampar 1)

– LUKA ŠKRBINA (Ekipa Štampar 2)

DJEČACI I DJEVOJČICE 2014./2015. GODIŠTE

– 14:00 – 14/15 – 1.kolo – teren 3 – Ekipa Verzon : Ekipa Romac 1:14

– 14:12 – 14/15 – 1.kolo – teren 3 – Ekipa Pavelić : Ekipa Romac 4:8

– 14:24 – 14/15 – 2.kolo – teren 3 – Ekipa Verzon : Ekipa Pavelić 4:5

– 14:36 – 14/15 – 2.kolo – teren 3 – Ekipa Verzon : Ekipa Romac 4:9

– 14:48 – 14/15 – 3.kolo – teren 3 – Ekipa Pavelić : Ekipa Romac 2:6

– 15:00 – 14/15 – 3.kolo – teren 3 – Ekipa Pavelić : Ekipa Verzon 2:9

  1. mjesto: EKIPA ROMAC
  2. mjesto: EKIPA VERZON
  3. mjesto: EKIPA PAVELIĆ

Gs Press