Koja utakmica, koja pobjeda.

Nakon brojnih ligaških krenule su i obveze rukometaša u kup natjecanju. Ždrijeb im je dodijelio gostovanje kod drugoligaške ekipe RK Dubovac-Gaza, a susret je odigran u srijedu, 17. studenog 2021. godine, u dvorani OŠ Grabrik u Karlovcu.

Budući je Gospićanima u kup natjecanju želja dodatnu priliku dati talentiranim mladim rukometašima koji sve agresivnije nadiru i nameću se kao opcija za prvu ekipu, trener Pavelić je na put poveo vrlo pomlađen sastav pun dječaka između 14 i 17 godina koji su jednostavno oduševili.

Udiljak i Jelić kao jedini igrači s dužim seniorskim stažem, te devetnaestogodišnji Suknaić bili su velika podrška cijeloj ekipi.

Utakmica je obilovala rezultatskim preokretima, Karlovčani su sredinom drugog dijela imali osjetnije vodstvo, mogli su prelomiti susret, ali nisu u tome uspjeli pa su u samoj završnici ostali “kratkih rukava”.

Pogodak za pogotkom igralo se do 16. minute i rezultata 9:9. Tada ekipa Gospića koristi nekoliko neiskorištenih napada domaćina i dolazi do prednosti 12:9. Držali su stečenih +3 do 15:12, a završnica prvog dijela u potpunosti pripada Karlovčanima. Rade seriju 5:0 i na odmor odlaze pri vodstvu 17:15.

Novom serijom 4:1 protivnici otvaraju nastavak, dižu prednost na 21:16 i u potpunosti kontroliraju utakmicu do 44. minute i rezultata 25:20.

Fantastičnom obrambenom i napadačkom igrom gospićki rukometaši s pet pogodaka u nizu vraćaju utakmicu u egal (25:25).

U još dva navrata domaćini su imali po pogodak prednosti, a u 52. minuti Udiljak pogotkom preokreće rezultat i donosi vodstvo svojoj ekipi 28:27.  Na isteku 56. minute pogotkom četrnaestogodišnjeg Bukovca gosti povećavaju na +2 (31:29), no Karlovčani dvama pogotcima poravnavanju (31:31). Golom veoma raspoloženog Jelića 40 sekundi prije kraja vode 32:31, a cijelu utakmicu odlični petnaestogodišnji Tonković brani posljednji šut protivnika i osigurava svojoj ekipi ulazak u 2. kolo natjecanja.

Uz sve pohvale treneru i cijeloj ekipi posebno treba istaknuti zrelu, kvalitetnu i dominantnu predstavu Kovačevića (17 godina) koji je uz 6 postignutih pogodaka “podijelio” brojne asistencije i imalo nemjerljivu ulogu u obrambenim zadacima.

U četvrtfinalu Kupa regije Zapad u Gospić dolazi premijerligaš Karlovac.

RK DUBOVAC-GAZA – RK GOSPIĆ 31:32 (17:15) – Jelić (14), Kovačević (6), Udiljak (4), Bukovac (4), Suknaić (3), Milković (1), Tonković, Čačić, Crnković, Jergović, Hećimović, Rukavina, Devčić