27.03.2023., Rijeka,19:30h. U dvorani Dinka Lukarića u Rijeci je odigran uzvratni susret ŽKK Gospić i ekipe FSV iz Rijeke.

Prva utakmica u Gospiću je završila pobjedom ekipe FSV-a 4 razlike tako da je košarkašicama Gospića bila potrebna pobjeda minimalno 5 razlike u gostima u Rijeci za prolaz dalje na poluzavršnicu PH.

Utakmica je krenula napeto i tvrdo s obje strane, izmjenjivala su se minimalna vodstva oboje ekipe. Na poluvrijeme ŽKK Gospić odlazi s prednošću 33:32.

Drugo poluvrijeme nije počelo kako smo priželjkivali,igračice su nam ušle u problem s prekršajima,nesigurnost i greške rezultirale su vodstvom FSV-a 48:40. U tom trenutku poluzavršnica PH se činila skoro pa nemoguća misija.

Nakon toga kadetkinje ŽKK Gospića se bude, fantastičnom obranom su zaustavile domaćina na samo 7 poena u odlučujućoj četvrtini. Napad je funkcionirao solidno, šutevi su ušli koji su trebali kad se lomila utakmica te ŽKK Gospić odnosi pobjedu rezultatom 68:55 i prolaz na poluzavršnicu PH.

Kadetkinje ŽKK Gospića su još jednom pokazale da kad igraju sa srcem i timskom igrom kao danas nemaju razloga za strah u nadolazećim utakmicama.

ŽKK FSV-ŽKK GOSPIĆ 55:68

(13:11,19:22,16:11,7:24)

Nika Maras 15,Borna Benković 15,Nika Radošević 12,Karla Milković 12,Mia Milković 9,Marija Kolačević 3,Lea Milković 2.