U nedjelju, 9. listopada 2022. godine, u Rovinju je odigrano 2. krug 1. HRL Zapad za dječake U13 (2009./2010. godište). Mladi rukometaši trenera Ivana Jelića susreli su se s dječacima RK Rovinj i RK Buzet, te osvojili sva 4 boda.

U utakmicu protiv Rovinja ušli su čvrsto serijom 4:0 i do devete minute držali prednost. U nastavku prvog dijela protivnička je momčad napravila seriju od čak 7:0, no Gospićani su se do kraja prvog poluvremena uspjeli pribrati i smanjiti na samo dva pogotka zaostatka, te na predah otići pri rezultatu 10:12. U prvom dijelu drugog poluvremena obje su ekipe imale podjednake učinke. Posljednjih 10 minuta susreta dječaci Gospića su serijom 5:0 prešli u vodstvo koje su zadržali do kraja utakmice i pobjedom 25:21 osvojili prva 2 boda.

Druga utakmica odigrana je puno čvršće i odlučnije. Dječaci trenera Jelića od početka su preuzeli primat i na poluvremenu imali rezultat 16:12. Nakon predaha nastavila se odlična igra Gospićana koji su do kraja ovog susreta bili kvalitetniji u igri i krajnjim rezultatom 30:20 ostvarili stopostotni učinak u prve dvije utakmice državne lige.

Svojom kvalitetom i efikasnošću u prvoj se utakmici istaknuo Gabrijel Sertić s 11, a u drugoj Mateo Tonković Javorina s 9 postignutih pogodaka.

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ – 21:25 (12:10) – Sertić (11), Tonković Javorina (5), Stručić (3), Tomljenović (2), Asić (2), Duić (1), Rukavina (1)

RK GOSPIĆ – RK BUZET – 30:20 (16:12) – Tonković Javorina (9), Asić (4), Sertić (4), Rukavina (3), Brozičević (2), Tomljenović (2), Duić (2), Župan (1), Pajtl (1), Ratković (1), Nikšić (1)